Výklad snů

 

Pokud budete chtít, pomohu vám orientovat se ve vašich snech. Zapoměňte ale na snář, který můžete mít třeba po babičce. Nic takového. Každý člověk je individuální, stejně tak jsou individuální aktuální životní situace, pocity, obavy, nastavení, emoce a spousta dalších věcí. Bez vytáček přiznám, že bez důkladné analýzy životní sitauce a charakteru člověka, se vlastně ani nedá přiblížit k serióznímu výkladu jeho snu. Ale mohu se pokusit vám klást návodné otázky a tím vás přivést na cestu, jak s vlastními sny pracovat a porozumět jim.

Vaše sny jsou totiž posly vašeho vlastního podvědomí a ochránci vaší duše.

„Otázkami kolem významu snů a toho, odkud vlastně sny přicházejí, se zabývají lidé už velmi dlouho. Například ve starém Egyptě a Řecku se domnívali, že sny posílají bohové, aby vyjádřili svoji vůli. V minulém století se tematikou snů zabýval velice známý německý psycholog Sigmund Freud, který umístil zdroj snů do lidského mozku. Ale jeho teorie, že sen je vlastně cenzurovaný obsah nevědomého, potlačeného přání, mě nikdy neoslovila. Mnohem bližší je mi přístup jeho žáka Carla Gustava Junga. Podle něj je jazyk snů plný symbolů a analogií. Jung se také domníval, že sen nic neskrývá a člověk se z něj může poučit, když vezme v úvahu, o čem během dne přemýšlí nebo čím se zrovna trápí. Jednoduše řečeno, nejlépe si vlastní sen člověk vyloží sám, nepotřebuje na to žádné vykladače, jen musí přijmout řeč symbolů a podobenství. “  BíláKniha Lucidních snů

Abychom si rozuměli, budeme se bavit o snech takzvaně normálních, nelucidních, o snech ve kterých nemáte vlastní vůli a které vám mozek předkládá bez vašeho vědomého přičinění. Lucidní sny, které vlastně ani sny nejsou, musíme vynechat, v nich je přítomna ještě jiná inteligence, které říkám Průvodce. Ale to teď opravdu nechme stranou.

Během spánku se váš mozek snaží zapamatovat si důležité informace a „přetáhnout“ je do dlouhodobé paměti. Mozek ve spánku vlastně pracuje hlavně s emocemi a pamětí, aby využil a uchoval co je potřebné a zbavil vaši mysl úzkosti, strachu a psychické bolesti. Sny jsou pak hojivé (ale někdy nepříjemné!) přehrávání běžného života, vzpomínek a fantazií. Sen je vlastně terapie, kterou vám mozek poskytuje každou noc. Dalo by se říct, že mozek je takový psycholog-terapeut a pokud dokážete vnímat, co se vám snaží sdělit, může být i vaším osobním koučem. V nás, lidech, je totiž mnohem více tvůrčího a duchovního potenciálu, než si vůbec dokážeme představit.

Pokud tedy chcete pomoci s pochopením, co si o nějakém konkrétním snu máte myslet, napište mi na email níže. Pošlete mi popis tohoto snu, dost možná, že už při psaní vás napadne nějaké vysvětlení, nebo souvislosti. Napište mi také, jaké máte reálné pocity z tohoto konkrétního snu (nejlépe bezprostředně po probuzení). Popis snů i jejich možné vysvětlení je samozřejmě důvěrné a má pomoc je zdarma. Pokud mě budete chtít podpořit, kupte si Bílou Knihu lucidních snů https://www.bilakniha.cz/jak-si-knihu-objednat . Získáte další informace o spánku i snech a dost možná se naučíte lucidně snít (a když to dokážete, můžete pak oslovit a požádat o informace či pomoc samotný snový prostor- Průvodce, a to už je úplně jiná liga).

 

Markéta

poradnabilakniha@email.cz