Bílá Kniha lucidních snů

„Tvrdím – a ty můj čtenáři už víš, že pro to mám důvod – že hmota je jen iluze. Myslitel Comte nazval hmotný svět mocným fetišem a já s ním souhlasím. Život je realita i tajemství. Naprosto se liší od pouhé přelévající se chemické hmoty. Život trvá. Život je jiskra ohně, která proniká všemi druhy hmoty. Vím to. Já jsem život. Žil jsem v deseti tisíci pokoleních. Žil jsem miliony let. Měl jsem mnoho těl. Těla odešla a já jsem přetrval. Jsem život. Neuhasitelný plamen stále ohromující tvář času, neustále uplatňující svou vůli a ničící své vášně, jež jsou těkavým přívěskem dočasně obývané hmoty, zvané tělo.“ Jack London, Tulák po hvězdách

 

V těchto dnech je Bílá Kniha Lucidních snů-Průvodce téměř dokončená. Čekám už pouze na finální tisková data, která budu odesílat do tiskárny a také na tento web jako eknihu. Je to zvláštní pocit…moje první kniha. Kdybyste mi před dvěma lety, nebo před rokem a půl řekli, že napíšu a vydám knihu, nevěřila bych vám. Ale na Bílé Knize jsem nepracovala pouze já, její podoba, její dotvoření, se stalo příběhem několika dalších lidí. Většina z nich se mi přihlásila sama, protože je téma lucidních snů zajímalo. Dokonce v průběhu práce na dokončení knihy se několika z nich podařilo poprvé lucidně vědomě snít. Jsem velice ráda, že jsem právě s nimi na knize pracovala a nemyslím si, že se naše cesty zkřížily náhodou.  

 

Obal knížky už můžete vidět delší dobu v náhledu, nádhernou titulní kresbu má na svědomí skvělý grafik a malíř Petr Minka. Úžasné obrázky uvnitř knihy (malou ochutnávkou vidíte na fotografii uvádějící tento příspěvek) nakreslila velice talentovaná a kreativní Jana Delgerová. O profesionální grafiku knihy a sazbu se zasloužila trpělivá Michaela Treuerová. Chybičky v textu mi vychytal dlouholetý, zkušený korektor Jindra Dvořák, který byl zároveň i takzvaným betačtenářem. Slyšeli jste už někdy o této profesi? Betačtenář je vlastně takový kritik, který má za úkol kritizovat knihu dokud se dá ještě něco napravit. To je fajn ne? Protože Bílá Kniha není obyčejná kniha, pořídila jsem jí ještě dvě další báječné kritičky - betačtenářky Lucii Milfortovou a Janu Osičkovou. Co si o knize myslí, si můžete přečíst na titulní straně tohoto webu. 

 

Zanedlouho tedy nastane den D a moje kniha vyrazí do světa mezi své čtenáře. Doufám, že se jim bude líbit.

 

© Markéta Jurištová 2021