Lucidní sen: Oranžový strom

Příprava Bílé Knihy pro tisk jde do finále a já se nemůžu dočkat až si ji přečtete. Ilustrátorka Jana už má pro vás nakreslené nádherné mandaly i další obrázky, grafička Michaela chystá ty správné fonty písma a korektor Jindra si brousí zuby na případné chybičky v textu. Můj dnešní příspěvek je ukázka - tentokrát z druhé části knihy, která je složená z popisů lucidních snů "na objednávku". Až se naučíte lucidně snít, můžete si sami vyzkoušet jak to funguje :-)

Tak tady je tedy krátký příběh o oranžovém stromu:

 

Po nějakém čase bez lucidních snů se mi podařilo konečně v jednom snu procitnout. Chtěla jsem použít snovou vizi jako inspiraci k dotvoření jednoho skleněného obrazu, se kterým jsem nebyla spokojená. Požádala jsem proto sen, aby mi ukázal „oranžový strom“, což je právě objekt, který na obraze mám.

Jako už mnohokrát jsem začala padat prostorem dozadu, letěla jsem poměrně dlouho, pozorovala jsem měnící se obrazy kolem mě. Náhle se pohyb zastavil a mým tělem projelo něco jako mohutný elektrický výboj. Bylo to neuvěřitelně intenzivní a nečekané, světlo a blesk, neuvědomuji si, jestli i nějaký silný zvuk. Nic mě nebolelo, jen jsem se hodně lekla a začala se budit, ještě jsem ale zaznamenala v jakémsi víru stoupající zlato-oranžový pruh hmoty pohybující se ve spirále, vypadal jako stočený zahradní plot. Byl složený z drobných bublinkových ok, pěti nebo šestiúhelníky spojenými vždy ve vrcholech většími bublinami, ramena pak byla vyskládána menšími bublinkami.

Po probuzení jsem okamžitě tuto bublinkovou síť nakreslila a dopsala poznámky: výboj, vír, pletivo. O této vizi jsem přemýšlela celý den, hlavně intenzita a reálnost výboje pro mě byla silným zážitkem. Jaké bylo moje překvapení, když jsem večer zkusila zadat do vyhledávače Google heslo „rostlinné pletivo“. Objevila jsem téměř ihned fotografii pořízenou mikroskopem, byl na ní aerenchym, pletivo kořene stromů, takzvané provzdušňovací pletivo. Fotografie z mikroskopu a moje bublinková kresba byly totožné.

 Přemýšlela jsem, co tedy s obrazem udělám, nakonec jsem ho otočila vzhůru nohama a nazvala jej „Kořeny“. 

 

Byla bych ráda kdybyste mi posílali své dotazy či připomínky ohledně knihy a jednotlivých příspěvků z tohoto blogu na můj email (jurimarki@gmail.com)/ také můžete použít Instagram (https://www.instagram.com/lucidnisen/). Stejně tak mi pište, kdybyste si jen chtěli o lucidním snění popovídat, nebo se podělit o své zkušenosti.

 

© Markéta Jurištová 2021