Probuďte se do snu

Na první pohled je to vlastně snadné.

Jde “jen” o to, si ve snu uvědomit, že sníte. Potom se probudíte do snu a tím na svůj sen, a trochu i na mozek, vyzrajete. Ocitnete se ve snové krajině o které víte, že je dočasná a můžete se v ní vědomě pohybovat. No, ale ono to tak snadné není. Někteří lidé se naučili lucidně snít sami od sebe jako děti, někteří díky instrukcím, které získali v literatuře, která se tímto fenoménem zabývá. Já jsem ten první případ a velice dlouho jsem si myslela, že podobné sny jako já, mají všichni. O technikách, jak přechytračit mozek a probudit se do snu si povíme v některém z příštích příspěvků.

Ale proč byste se měli chtít naučit lucidně snít?

V tomto stavu máte jedinečnou možnost se více seznámit s jednou velice důležitou osobou, se sebou samým. Pokud se totiž dokážete probudit do snu, ocitnete se ve snové krajině uvnitř své mysli. Můžete v ní objevovat a zkoumat, testovat, odpočívat, létat nebo obdivovat, jak nádherné scenerie dokáže váš mozek a fantazie vytvořit.

Pohled psychlogů.

Psychologové zjistili, že lidé, kteří lucidně sní, jsou otevřenější k novým zkušenostem, zejména v oblasti fantazie a intelektuální zvídavosti. Více věří ve vlastní schopnosti, lépe najdou v záplavě dat podstatnou informaci a než by se podřídili světu kolem sebe, raději jej sami mění.

A možná, říkám to velice opatrně, je lucidní snění cestou ještě k něčemu jinému…

 

© Markéta Jurištová 2020